| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 400 kHz |
| Type | Linear |
| Output Current | 38 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Supply Current | 9 mA |
| Topology | Constant Current |
| Number of Outputs | 36 |
| Output Current per Channel | 38 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 15912
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62650
Ext.Price$0.62650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62650 | $0.62650 |
| 10 | $0.52186 | $5.21860 |
| 25 | $0.48542 | $12.13550 |
| 50 | $0.45153 | $22.57650 |
| 100 | $0.42001 | $42.00100 |
| 300 | $0.38946 | $116.83800 |
| 500 | $0.36113 | $180.56500 |
| 1000 | $0.34454 | $344.54000 |
